Предложение за превод

Какви книги да преведем ?
Gery.turmanova
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Мар 2023, 19:16

Предложение за превод

Мнение от Gery.turmanova »

Здравейте! Предлагам за превод да довършите поредицата " Копнеж" на Трейси Улф,понеже явно няма да довършат превода на българслки на останалите 3 книги,а лично на мен ми беше много интересна :)
Аватар
LiglatA
Мнения: 192
Регистриран на: 06 Фев 2022, 07:51

Re: Предложение за превод

Мнение от LiglatA »

Здравей, тук нещата са малко по-сложни. Можем да се обърнем към поредицата след около 2-3 години, защото скоро е излезнала последната издадена книга :)
ariel23
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Авг 2023, 18:48

Re: Предложение за превод

Мнение от ariel23 »

Здравейте,
Ще има ли 9-та книга от "Зодиакална академия" на Каролин Пекъм?
Аватар
LiglatA
Мнения: 192
Регистриран на: 06 Фев 2022, 07:51

Re: Предложение за превод

Мнение от LiglatA »

Здравей, книга 9-та на Зодиакална академия, все още не е издадена! Обещали сме, че когато излезне и се сдобием с нея, да я преведем по възможно най-бързия начин :)
Gery.turmanova
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Мар 2023, 19:16

Re: Предложение за превод

Мнение от Gery.turmanova »

Извенете,че не съм на ясно,но как тогава Зодиакална акедемия може да се превежда веднага,а Копнеж не при положение, че Академията дори не е излязла още?
Аватар
LudatA
Мнения: 83
Регистриран на: 06 Фев 2022, 12:54

Re: Предложение за превод

Мнение от LudatA »

Правата на авторката Трейси Улф са заплатени от издателство затова не можем да я превеждаме ние докато не мине определения от закона срок, а правата на Зодиакалната академия ги държи преводач на нашия сайт.
Gery.turmanova
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Мар 2023, 19:16

Re: Предложение за превод

Мнение от Gery.turmanova »

Аа ясно,благодаря ви за обяснението. Като са купили правата,поне да я превадат 🙁.
imicina
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Ное 2023, 14:31

Re: Предложение за превод

Мнение от imicina »

Имам предложение за превод на 3 и 4 книга от поредицата "Кралство на моста" на Даниел Л. Дженсън. Издателство Егмонт за сега не планират превод на следващите книги.
Аватар
LiglatA
Мнения: 192
Регистриран на: 06 Фев 2022, 07:51

Re: Предложение за превод

Мнение от LiglatA »

Здравей, втората книга е издадена 2022г. имат 5 години търговско право върху нея, ние не можем да започнем работа по поредицата преди края 2026г. Издателствата обявават едно, после друго, за да нямаме непроятности, ние чинно ще си изчакаме да мине определеното време и ще разгледаме предложението, ако няма действия от страна на издателствата :)
Публикувай отговор