Робин Хоб

Какви книги да преведем ?
megans
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Фев 2022, 04:51

Робин Хоб

Мнение от megans »

Здравейте,
Робин Хоб е един от най-обичаните от мен автори на фентъзи, но за съжаление с превод само на част от творчеството й.
С удоволствие бих прочела непреведените й поредици
Soldier Son Trilogy
Shaman's Crossing (2005)
Forest Mage (2006)
Renegade's Magic (2007)

The Rain Wild Chronicles
Dragon Keeper (2009)
Dragon Haven (2010)
City of Dragons (2011)
Blood of Dragons (2013)

В случай, че проявите интерес към превода на автора ще потърся книгите на английски език.
Аватар
LiglatA
Мнения: 190
Регистриран на: 06 Фев 2022, 07:51

Re: Робин Хоб

Мнение от LiglatA »

Bubondalf написа: 14 Мар 2022, 07:44 Здравейте, идеята ви е чудесна. Аз предлагам да се насочите към започнати и недовършени поредици. Такива има много
Псалмите на Исаак
Хрониките на Ририя
Демонски цикъл на Питър Брет( тук има непреведена една книга от цялата поредица)
Сянката на умелите на Ейдриън Чайковски
Светлоносеца на Брент Уийкс
Видях,че има предложение да преведете книгите на Робин Хоб. Мисля че това няма да е редно спрямо ИК Бард. До колкото знам са откупили правата и ще издадат останалите и книги. Лично аз смятам че е по-добре да се превеждат прекратени поредици. Това ще е един чудесен подарък за нас феновете, които не владеем английски на достатъчно дорбо ниво, че да си дочетем поредиците на английски.
ИК Бард, най-вероятно са купили правата. А тук са резултатите от анкетата:
https://fantastichen-sviat.com/%d1%80%d ... LYzcSsgLtM
Лорд Сняг
Мнения: 4
Регистриран на: 14 Мар 2022, 21:52

Re: Робин Хоб

Мнение от Лорд Сняг »

Книгите ги има на английски и руски в Рулит. Но е хубаво да се преведе.

The Rain Wild Chronicles
Dragon Keeper (2009)
Dragon Haven (2010)
City of Dragons (2011)
Blood of Dragons (2013)

Действието на практика продължава в същото време и пространство от Живите кораби. Някои от героите са същите.

Доколкото знам, Бард са купили правата само за Фицрицарин. Живите кораби ги издадоха MBG, но те фалираха.
Аватар
LiglatA
Мнения: 190
Регистриран на: 06 Фев 2022, 07:51

Re: Робин Хоб

Мнение от LiglatA »

В такъв случай Хоб ще я включим малко по късно в анкета отново, за да няма конфрунтация с издателствата. Ще изчакаме да видим как ще се развият събитията :)
Публикувай отговор